Velmi častou chybou je změna obalu masa a dalších čerstvých produktů, které se skladují v nádobě.
Pokud obvykle chodíte k řezníkovi nebo do rybárny pro čerstvé produkty, jako jsou kuřecí stehna, hovězí svíčková nebo štikozubec, buďte opatrní, protože jste pravděpodobně celý život uchovávali potraviny špatně, navzdory všem svým dobrým úmyslům.
Vysvětlím vám to: když si jdete pro potraviny k řezníkovi nebo do rybárny, obvykle vám je dají zabalené ve voskovaném papíru. Když přijdeme domů, mnozí z nás produkt rozbalí, prohlédnou si ho, naaranžují, a aby nám déle vydržel, vloží ho do obyčejné plastové nádoby s víčkem, která ho chrání před nepříjemnými pachy a teoreticky „ lépe konzervuje“. Velká chyba. Tento řezník nám vysvětluje, že to děláme špatně.
Řezník vám dá maso v papíru. Uchovávejte ho na stejném papíře
Mezi nimi je i varování před touto velmi častou chybou při přendávání potravin do nádoby. Důvodem je, že skladování masa tímto způsobem zkracuje jeho trvanlivost a zhoršuje jeho kvalitu. Jak vysvětluje řezník, svíčková nebude dýchat a nevydrží v lednici ani dva dny.
Protože vzduchotěsné nádoby jsou sice nejpraktičtější pro uchování vařených potravin, ale neumožňují masu dýchat, takže se urychluje jeho rozklad a zůstává méně čerstvé. Vysvětlení spočívá v tom, že v uzavřeném prostoru, kam neproniká žádný vzduch, se zadržuje vlhkost, což urychluje růst bakterií.
V důsledku toho maso ztrácí své vlastnosti, ztrácí chuť a konzistenci a nakonec má nepříjemnější zápach a lepkavou strukturu než dokonalou čerstvost nebo tu, kterou by mělo při skladování na tom malém papírku, který nám dává řezník.
Vyhnout se tomu lze jednoduše tak, že maso necháte tak, jak je. To znamená, že nemusíte přenos nijak komplikovat. Alexův tip: „ Steak vždy nechávejte v papíru, vydrží mnohem déle “, protože tam maso dýchá a je chráněno před dalšími pachy v lednici.
Stejně jako čerstvé potraviny uchovávejte ve voskovaném papíru v lednici při teplotě 0 až 4 stupně Celsia, pokud je neplánujete brzy sníst, uložte je do mrazáku a nezapomeňte je v lednici postupně rozmrazovat.
Stejně tak je lepší skladovat kus vcelku než nakrájený na kousky, protože při větším působení vzduchu a bakterií se rychleji rozkládá. V žádném případě maso před uskladněním neomývejte, protože se tím zvyšuje vlhkost, a tím i růst bakterií. A konečně, před konzumací masa věnujte pozornost jeho vůni a struktuře, a pokud máte pochybnosti, maso nejezte.